Semilsko

Rak Milan, Raková Iveta, Rydlo Libor, Skalický Alexandr


 1. autoři
 2. Milan Rak, Iveta Raková, Libor Rydlo, Alexandr Skalický
 3. kraj
 4. Liberecký
 5. dispozice
 6. vícepodlažní
 7. konstrukce
 8. dřevo
 9. plocha pozemku
 10. 18630 m2
 11. zastavěná plocha
 12. 108 m2
 13. užitná plocha
 14. 144 m2
 15. obestavěný prostor
 16. 580 m3
 17. foto
 18. Ester Havlová
 19. www.esterhavlova.cz

Dům je postaven v podhorské oblasti. Měřítko a charakter domu vycházejí z prostředí rozptýlené venkovské zástavby. Vnitřní prostor je spojený s krajinou velkými plochami oken. Součástí domu je krytá veranda s vyhlídkou na hory.

Dům je určen k bydlení. Vnitřní prostor domu je otevřený a je vymezen pouze obvodovým pláštěm. Základním prostorem domu je obytný ateliér s galerií v podkroví. Místnosti zázemí domu jsou sestavené do malého uzavřeného bloku v krajním poli dispozice. Dřevěný přístřešek podél celého domu plní funkci krytého stání pro auto a obytné terasy.

Dům byl konstrukčně navržen jako stavebnice z dřevěného skeletu a obvodového pláště z hliníkových panelů s tepelně izolační výplní. Dřevěná konstrukce je v interiéru pohledově přiznaná. Povrch stěn a střechy z vnějšku i zevnitř tvoří hliníkový plech. Půdorys domu je 6 x 18 m s konstrukčními poli v modulu po 3 m. Stavba byla osazena na betonových patkách, které zvedají dům nad terén tak, aby byl stavební zásah do krajiny co nejmenší.

exteriér

 1.  >

interiér

 1.  >

technická dokumentace

 1.  >