Co je portál Nové české domy?
Internetový portál noveceskedomy.cz Vám přináší výběr kvalitních rodinných domů a vil, navržených českými architektonickými kancelářemi a postavených od roku 1992 po současnost na území samostatné České republiky. Ambicí portálu je sloužit široké laické i odborné veřejnosti jako specializovaná databáze dobře navržených, realizovaných domů pro individuální rodinné bydlení.

Co na portálu najdete?
Kromě profilů jednotlivých domů Vám přinášíme základní informace o tom, na co by měl investor při stavbě domu myslet. Můžete si přečíst rozhovory s architekty, kteří rodinné domy navrhují. Pokusíme se Vám také zprostředkovat podrobnější reportáže z vybraných domů, abyste si mohli udělat obraz o tom, jak se v domech, navržených architekty, žije. Databázi domů můžete filtrovat dle vybraných kritérií: nákladů na stavbu, typu konstrukce, dispozice a lokality stavby.

Jak jsou rodinné domy na portál vybírány?
Abychom zaručili kvalitu výběru domů, vybírají je pro Vás renomované osobnosti z oboru, kurátoři doc. Ing. arch. Ján Stempel a Ing. arch. Adam Gebrian, odborní garanti portálu.

realizační tým

Adam Gebrian
odborný garant a kurátor – vybírá pro vás nové české domy

Vystudoval fakultu architektury v Liberci a díky Fulbrightovu stipendiu také postgraduální program SCIFI na Southern California Institute for Architecture (SCI-Arc) v Los Angeles, USA. Žil, studoval a pracoval v Amsterdamu, Rotterdamu, Praze, Paříži, Londýně a v Los Angeles. V letech 2009-10 vedl architektonický ateliér na Fakultě umění a architektury Technické Univerzity v Liberci, kde nyní přednáší. Je vyhledávaným teoretikem a propagátorem architektury. Od roku 2009 působí jako moderátor vlastního pořadu "Bourání" na Radiu Wave. Na internetové televizi stream.cz moderoval vlastní pořad Gebrian versus. Pravidelně publikuje články o architektuře v časopisu Respekt. Podílel se na přípravě kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015 či na vzniku první soukromé školy architektury v Česku Archip. Je členem občanského sdružení Městské zásahy. Žije a pracuje v Praze.

Ján Stempel
odborný garant a kurátor – vybírá pro vás nové české domy

Absolvent Fakulty architektury Technické univerzity v Budapešti začal svoji praxi v dnes již legendárním ateliéru SIAL. Vítězný soutěžní návrh a následná realizace pavilonu Expo ve španělské Seville se staly podnětem ke vzniku kanceláře A.D.N.S. V roce 2004 však ukončil dlouholeté partnerství ve firmě a v praxi pokračuje samostatně. Následně působí jako vedoucí ateliéru na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Přednáší také na univerzitách v Maďarsku a na Slovensku. V roce 2008 zakládá studio Stempel & Tesar architekti. Podílel se na mnoha projektech novostaveb a rekonstrukcí doma i v zahraničí. Svou publikační činností se významně podílí na prezentaci architektury zemí visegrádské čtyřky. Žije a pracuje v Praze.

Jan Tesař
redaktor – zpovídá pro vás architekty nových českých domů

Studoval na univerzitě v Delftu v Nizozemí a na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Pracoval v architektonické kanceláři Atelier 6 a během pobytu v Nizozemí v renomované kanceláři Jeanne Dekkers architektur. V roce 2008 založil společně s architektem Jánem Stempelem studio Stempel & Tesar architekti. Na Fakultě architektury ČVUT v Praze zpracovává disertační práci na téma “Současné tendence v architektuře individuálního bydlení”. Žije a pracuje v Praze.

Petr Knobloch
autor – založil portál noveceskedomy.cz

Absolvent ateliéru digitálního designu na Cranbrook Academy of Art v Michiganu, USA, kde studoval díky Fulbrightovu stipendiu. Pracoval jako art director a kreativní ředitel v nadnárodních internetových agenturách v Detroitu, New Yorku a Praze. Odpovídal za globální internetovou podobu Ford Motor Company, navrhl webové prezentace pro British Airways, Vodafone a další zadavatele.
 V roce 2001 založil společně s designérem Tomášem Celiznou studio dgú, které vytvořilo internetové prezentace řady českých kulturních institucí a architektonických kanceláří (např. Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie Brno, A69 architekti, ADNS architekti, Aulík Fišer architekti, Fakulty architektury ČVUT v Praze a dalších).
 Od roku 2009 vede konzultační kancelář SORT OF, která kromě práce pro zadavatele (internetové portály Designblok, Designguide, Galerie Křehký, Aktuálně.cz a další) realizuje i vlastní internetové projekty. Žije a pracuje v New Yorku a Praze.