Buš

Cajthamlová Markéta


 1. autoři
 2. Markéta Cajthamlová, Jan Krejčí
 3. www.arch.cz/cajthamlova
 4. kraj
 5. Středočeský
 6. dispozice
 7. přízemní
 8. konstrukce
 9. betonové tvárnice
 10. užitná plocha
 11. 173 m2
 12. obestavěný prostor
 13. 799 m3
 14. foto
 15. Ester Havlová
 16. www.esterhavlova.cz

Dům se nachází na mírně svažitém pozemku na okraji obce. Je umístěn tak, že delší osa domu sleduje s menším odchýlením severní hranici pozemku. U vstupu na pozemek jsou umístěna parkovací stání a bouda, ve které je, kromě zahradního nářadí, umístěno tepelné čerpadlo pro vytápění domu.

Pro návrh domu bylo důležité propojení s přírodou, okolní zástavba tento hlavní rys domu neruší, pozemek je obklopen již vzostlou zelení.
Dům je jednopatrový nepodsklepený obdélníkového půdorysu. V přízemí se nachází hlavní obytná místnost s jídelnou a kuchyní, pokoj, 2 ložnice, koupelna se saunou a párou, wc a sklad. Na hlavní obytnou místnost navazuje krytá jižní terasa s vířivkou a přírodní bazének.

Nosné zdivo je tvořeno betonovými tvárnicemi suchého zdění, ty nejsou v interiéru omítnuty, ale pouze opatřeny malířským nátěrem. Tyto tvárnice jsou izolovány minerální vatou, samotná fasáda je tvořena cedrovým obkladem na dřevěném roštu.

Stropy jsou dřevěné ze sbíjených vazníků, ty jsou v interiéru opatřeny cedrovým podhledem, samotná plochá střecha je řešena jako zelená.

Okenní otvory jsou zaskleny dřevěnými posuvnými okny z cedrového dřeva, která jsou v neotvíravých částech řešena, jako bezrámová.
Podlahy jsou dřevěné z běleného dubu, olejovány, ve střední části domu je kletovaný beton.

Zdrojem vytápění rodinného domu je tepelné čerpadlo vzduch - voda. Systém vytápění je kombinace podlahového topení s radiátory a podlahovými konvektory.

exteriér

 1.  >

interiér

 1.  >

technická dokumentace

 1.  >